Projekt LOVE – caretta caretta

Projekt LOVE – caretta caretta

Inspirace se objevují na zemi, všude na Zemi. Inspirace na karety přišla stejně jako u krokodýla Franka – z čista jasna. V „benátské stěrce“ zdí mé oblíbené kavárny, se mi vyobrazil žíhaný vzor připomínající krunýř mořské želvy – karety. Vzal jsem skicák a vytvořil skicu ještě než mi vystydl čaj. Vzal jsem své „know-how“ a během dvou měsíců postupně vytvořil čtyřčlennou rodinu karet.

Jejich příběh je o lásce. Celé jsem to udělal napínavé, to já rád ! Nejdříve se objevila na scéně dospělá karetice Liane, týden nato připlul kareťák Oliver a cca za dva další týdny se objevila karetí „mláďata“ – Victor a Elisabeth. Počáteční písmena jejich jmen dávají dohromady slovo LOVE. Tato rodinka dává možnost lidem, rodinám, připomínat pospolitost rodiny a jejich magické spojení. Jelikož bydlím v centru a občas se pohybuji okolo tohoto místa, vídám rodiny, skupiny, mladé, starší, nejstarší, jak se na místě doslova zastavují. Ano, smírný odpočinek, moment zastavení se, je pro pokoj duše důležitý..

Cestou života kráčím s nadšením, nechávám se unášet proudem kreativity. Život dává smysl každému tahu štětce, každé inspiraci, každému záměru jímž jsem naplňován. Streetartový projekt LOVE mě doslova unesl na vlně, přímo k projektu CHRÁNÍME MOŘSKÉ ŽELVY.

Souhrn událostí mi hraje do karet, ocitl jsem se na přednášce o mořských želvách a mohl poznat Hanku, zaštiťující organizaci na ochranu těchto tvorů. Plynule jsem tak mohl pokračovat v záměru a pomoci těmto tvorům prozatimním způsobem, propagací v rozhovoru s lokálním médiem – BD.

Tím to však teprve začalo, nyní uskutečňuji záměr dalšího typu pomoci, ve spolupráci s projektem Chráníme mořské želvy. Vše má svůj čas a jsem rád, že máte i vy možnost živě sledovat právě tento příběh, příběh lásky.

Více Informací o českém projektu – Chráníme mořské želvy, naleznete na: www.morskezelvy.cz

Plastiky libovolných rozměrů, včetně těch velko-formátových lze na Vaše výslovné přání vytvořit pro privátní i veřejné prostory.

Odkaz do webové galerie, kde můžete nahlédnout do dalších divů mého živoucího ateliéru: www.mylivingatelier.com

Zdravím vás,

Vladimír Happy Horváth